Магазин

Електромобільна революція

Мрії про транспорт без забрудення повітря стають реальністю

Електромобілі змінюють світ на краще

Основне джерело забруднення повітря в наших містах - автомобільний транспорт, що викидає тони шкідливих газів і твердих частичок в повітря, яким ми дихаємо.

Електромобілі - кращий спосіб зміни екологічної ситуації в містах на краще. Розвиток та здешевлення технологій вже зараз дозволяє випускати конкурентоспроможні моделі електромобілів, а їх використання стало сталим трендом, який свідчить про відповідальне ставлення до навколишнього середовища.

Електротранспорт завойовує світ

Електрична мобільність кардинально змінює автомобільний бізнес по всьому світу. У 2020 році продано більше 3,1 млн електромобілів у порівнянні з декількома тисячами у 2010 році.

Компанія Bloomberg New Energy Finance (провідний постачальник первинних досліджень з чистої енергії, сучасного транспорту та інноваційних технологій) прогнозує, що 2040 року більше як 30% пасажирського транспорту буде електричним.

Україна серед лідерів електромобільності

Україна посідає провідні місця з розвитку електромобільного транспорту завдяки високим темпам зростання кількості електромобілів та розвитку інфраструктури*.​

Електромобільний транспорт стимулюється з боку держави, адже діють пільги зі сплати ПДВ та акцизу, а нові будівельні норми передбачають виділення не менш як 5% паркомісць під облаштування зарядними пристроями.


* Top 10 Countries In The Global EV Revolution

Зарядні мережі розвиваються

Кількість електроавто в Україні подвоюється щороку, а тому зарядна мережа стрімко розвивається: якщо 2016 року було приблизно 300 зарядок, то тепер більше трьох тисяч станцій, що здатні заряджати майже вісім тисяч електромобілів одночасно.

Крім того, до звичайних зарядних станцій, що забезпечують зарядку за декілька годин, поступово додаються швидкісні станції, заряджання на яких може тривати всього півгодини.

Заряджати електромобілі можна по-різному

Повільна зарядка змінним струмом (АС)

Зарядка змінним струмом зазвичай займає години, оскільки бортовий інвертор електромобіля перетворює змінний струм на постійний, що потрібен для заряджання батареї електромобіля. Це означає, що швидкість заряджання залежить не тільки від потужності зарядки, а й від потужності інвертора.

Найчастіше електромобілі комплектуються інвертором, який дає змогу заряджати електромобіль зі швидкістю близько 6,6 кВт.г на годину.

Швидка зарядка постійним струмом (DC)

DC-станції заряджають уже постійним струмом, тобто потужність інвертора не обмежує заряджання. Такі зарядки зазвичай потужніші за станції змінного струму. В Україні поширені DC-зарядки потужністю біля 30 кВт, але поступово з’являються і станції 50+ кВт.

Ключові фактори, що стримують стрімкий розвиток швидкої зарядної інфраструктури, це вартість таких приладів та наявність необхідної потужності приєднання до мережі.

Наші рішення з електромобільності для вас: